Jaki podręcznik do historii wybrać w klasie 6?

Historia w klasie 6 to przedmiot niezwykle ciekawy. To ogromny fragment dziejów Polski i świata, który obejmuje początki epoki nowożytnej, a kończy się na czasach napoleońskich. To historia, która jest pełna ważnych wydarzeń i odkryć, a każde z nich potrafi rozbudzić w uczniach wyobraźnię. Aby sprawić, że nauka będzie przyjemna, ciekawa, a przede wszystkim zrozumiała, warto sprawić swojemu dziecku odpowiedni podręcznik. To dzięki niemu pociecha nie tylko zdobędzie mnóstwo informacji, ale także nauczy się je interpretować i analizować. Jaki podręcznik będzie najlepszy? 

Jaki podręcznik do historii sprawdzi się w klasie 6? 

Podręcznik do historii klasa 6 to podstawa do nauki. Jest świetnym wprowadzeniem do każdej lekcji, zawiera istotne i wartościowe informacje, a przy tym powinien zachęcać dzieci do poznawania dalszych dziejów świata. Aby faktycznie był ciekawy, powinien być odpowiednio podzielony na działy, zawierać dużo zdjęć, ilustracji i map, a także tekstów źródłowych. Mapy to prosty sposób na to, aby zachęcić dzieci do aktywnej nauki. Dzięki nim mogą odszukiwać miejsca, w których działy się te historyczne wydarzenia i razem z nauczycielem odkrywać nowe informacje. Dodatkowe ciekawostki czy informacje również będą atutem, który może uatrakcyjnić uczniom naukę. W klasie 6 świetnymi podręcznikiami do historii będą na przykład: 

– “Historia. Podręcznik. Klasa 6 MAC Edukacja” Szymon Ciechanowski
– “Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik dla klasy 6 szkoły podstawowej” Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk-Fertsch, Grzegorz Wojciechowski
– “Historia klasa 6” Zofia Bentkowska-Sztonyk, Edyta Wach
– “Historia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa” Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch
– “Historia. Klasa 6. Szkoła podstawowa. Podróże w czasie. Podręcznik” Tomasz Małkowski 

Co jeszcze może przydać się do nauki historii w klasie 6? 

Choć podręcznik jest podstawą, bez której żaden uczeń nie może się obejść, to warto również zaopatrzyć go w inne pomoce naukowe. Do historii świetnie sprawdzają się przeróżne fiszki, które ułatwiają naukę dat, nazwisk czy najważniejszych wydarzeń. Taka nauka jest niezwykle efektywna, a do tego przyjemna i większość fiszek można wykonać nawet samemu. Dobrym dodatkiem będą także repetytoria, które kondensują wiedzę i ułatwiają przygotowywanie się do sprawdzianów czy egzaminów.